Aktuálně 44 vozů v nabídce


Úvod | Články | Rady pro motoristy – jak dobře pořídit zánovní vůz II

Rady pro motoristy – jak dobře pořídit zánovní vůz II

Na závěr tohoto seriálu bych shrnul vše, co tu již zaznělo. Pokusím se o přehledný návod, jak dobře koupit ojetý vůz a předejít všem možným rizikům s tím spojených.

Když už máte jasno, jaký vůz chcete koupit a máte pár tipů z inzerce, zavolejte prodejci, zda je ještě stále v nabídce. To proto, aby jste nejeli nadarmo. Ještě stále se inzerují vozy, které na bazaru vůbec nestojí. Buď je to reklamní trik velkých autobazarů, nebo s vozidlem jezdí jeho majitel. Pokud vám prodejce potvrdí, že je vůz fyzicky na bazaru, tak si jej zamluvte.  Alespoň po dobu vaší cesty. Předem domluveného odborníka, který vám vozidlo prohlédne a vyzkouší si zajistěte. Zde bych rád upozornil, že výhodou je blízkost autobazaru a to především pro možné uplatňovaní garancí, ale i následného využívaní po prodejních služeb, které kvalitní prodejci nabízí. Mezi ty nejlepší služby patří zvýhodněné servisní úkony, různé formy pojištění, nebo i možnost  zapůjčení náhradního vozidla, když bude třeba. Nezapomínejte na důslednost před podpisem kupní smlouvy. Vše řádně přečtěte a pokud vám nebude cokoliv jasné, ptejte se a nechte si vše vysvětlit. Trvejte na protokolu o technickém stavu a jeho podrobném vypsání. Stav ujetých kilometrů by neměl nikdy chybět, stejně jako prověření vozidla v systému Autotracer a servisní knížka se servisními záznamy. Pokud něco z uvedeného prodejce nenabízí, je lepší, poohlédnout se jinde. Ušetříte dost peněz a to především, až budete chtít koupené vozidlo po čase prodat, nebo vyměnit, a nebo pokud se na vozidle záhy něco pokazí a vy to budete chtít reklamovat. Zázemí, upravené prodejní místo, profesionální přístup a kvalitně připravené vozidla ledacos napoví. Zrovna tak internetové recense a reklama v médiích. Toto vše stojí spousty peněz a úsilí, které si může dovolit jen opravdu  silný hráč na trhu s ojetými vozidly. Takový vždy dbají na svou pověst a především na doporučení svých zákazníků. I vy se budete do takového autobazaru rádi vracet.

Využil bych této příležitosti a popřál  vám za celý kolektiv autobazaru Suprkara do Nového roku hodně štěstí, zdraví, rodinných i pracovních úspěchů a Šťastnou ruku, při výběru nového vozidla. Michal Kudláček, vedoucí prodeje největšího regionálního autobazaru.