Aktuálně 65 vozů v nabídce


Úvod | Články | Výběr autobazaru

Výběr autobazaru

Výběr  autobazaru je stejně důležitý, jako výběr auta, které hodláte zakoupit. Jak správně vybrat kvalitního prodejce zánovních vozidel? Tuto otázku se pokusím v tomto pokračování zodpovědět.

První kontakt s autobazarem většinou proběhne prostřednictvím inzerce na internetu. Servery inzerující ojeté vozy nabízí i přímý odkaz na prodávajícího, u kterého vás daný vůz zaujal. Internetové stránky prodejce by měly mít jistou kvalitu a úroveň. Měly by mimo jiného obsahovat přehledné kontakty, označení prodejního místa, otvírací dobu a v neposlední řadě nabízené služby a nabídku vozidel. Ta by měla být podrobná a srozumitelná. Kvalitní prodejci mají u inzerátu podrobný výpis výbavy a kompletní fotodokumentaci u všech nabízených vozidel. Je velkou výhodou znát VIN kód, což je něco jako rodné číslo. Dle toho si můžete vůz ověřit ještě dřív, než se vydáte na osobní prohlídku.  Zejména u mladých ojetin je důležité, aby součásti vozidla byla i servisní knížka. Je mnohem lepší koupit mladý vůz s větším počtem ujetých km, ale s pravidelnými záznamy, než ten, u kterého stav na tachometru nelze ničím doložit.

Proč vybírat prodejce ve vašem regionu a nenechat se zlákat podezřele nízkou cenou?

Není zrovna rozumné kvůli nižší ceně cestovat pro vůz přes celou republiku. To, co se na počátku jeví jako úspora financí se může záhy poněkud prodražit. Proto platí, čím blíž k vašemu bydlišti, tím lépe. V každém regionu je celá plejáda autobazarů. Jak vybrat toho pravého jsem už popsal. Proč je to výhoda? Zejména proto, že pokud bude třeba řešit nějaký problém, který se na voze po zakoupení vyskytl, ušetříte spousty času a peněz při přepravě vozidla k prodejci. Při uplatnění nároku za skryté vady při poruše, je vždy nutné vůz přivést tam, kde jste ho zakoupili. Kvalitní autobazary nabízí i něco navíc, jako třeba prodloužené garance na skryté vady, prověrku odcizení a počtu ujetých km zdarma, finanční služby, pojištění ,možnost prohlídky ve vámi vybraném autoservisu, nebo zvednutí vozidla přímo v místě prodeje, zkušební jízdu, výkup starého vozu atd. My doporučujeme osobní přítomnost vašeho odborníka, který si vůz prohlédne a vyzkouší.

Mezi služby, které vám dokážou ušetřit čas patří i procedury spojené s přihlašováním zakoupeného vozu. Především dlouhé čekací doby na úřadech můžou pěkně otrávit. Ti nejlepší prodejci vám vše vyřídí. A to je další důvod, proč je výhodné mít autobazar za humnem.

Příště se zaměříme na pojem skryté vady a na náležitosti kupní smlouvy. Proč je důležité znát servisní historii bazarového vozu.